Suplementy na stawy bez recepty które warto znać

Bóle pleców, kolan, bioder bądź stawów a także ograniczona sprawność ruchowa mogą być objawem różnych schorzeń i chorób. Na rynku mamy całą game produktów, które posiadają działanie objawowe, ale również przyczynowe na kłopoty w obrębie stawów, kości i mięśni.

Osteoartoza zwana jest inaczej zwyrodnienie stawów. na dzień dzisiejszy jest coraz powszechniejszą chorobą wśród społeczeństwa. Osteoartoza polega na zaniku chrząstki stawowej jak również zmianach wartości płynu i chorobie błony maziowej. To częsta z przyczyn utraty sprawności ludzkiej w starszym wieku i średnim. Dotyczy przede wszystkim osób powyżej 65 roku, jednakże aktualnie spotyka się też przypadki jej występowania u ludzi około 35 roku życia.

Suplementy na stawy

Najpopularniejsze suplementy na stawy

Kolagen 

Kolagen jest ważnym białkiem, które wchodzi w skład mięśni, kości oraz stawów. Odgrywa istotną rolę w organizmie. Jego zbyt mała ilość przyczynia się za do wielu chorób. Bardzo ważnym rodzajem kolagenu występującego w organizmie jest kolagen typu II. Jest podstawowym budulcem stawów, odpowiadającym za ich prawidłowe położenie ponadto chroni chrząstkę stawową. Zbyt małe pokłady kolagenu w codziennej diecie wywołują choroby, których rezultatem jest utrata sprawności ruchowej.

Glukozamina 

Glukozamina to popularny składnik preparatów rekomendowanych w celu łagodzenia zaburzeń stawowych oraz wspomagających zachowanie ich sprawności. Niezawodna w okresie dużego wysiłku fizycznego oraz przy dużym obciążeniu stawów, nadwadze, i w starszym wieku. Brak glukozaminy powoduje zapalenie stawów. Polecana przez lekarzy u osób systematycznie uprawiających aktywność ruchową oraz powyżej 35 roku żucia, kiedy chrząstki zawierają coraz mniejsze ilości glukozaminy – a to objawia się bólami stawów. Glukozamine odznacza dobra przyswajalność i tolerancja przez organizm.

Kwas hialuronowy 

W ostatnich latach dużą popularnością w leczeniu chorób stawowych cieszy się kwas hialuronowy. Jest on głównym składnikiem płynu stawowego. Warunkuje elastyczne właściwości płynu stawowego. Ponadto odgrywa istotną rolę w należytym ruchu stawów. Kwas hialuronowy nie wywołuje żadnych efektów ubocznych. Widoczna poprawa następuje u około 90 % pacjentów z pierwszym stopniem zmian radiologicznych w stawie.

Suplementy na stawy

Jak odpowiednio dbać o stawy?

Należy pamiętać jak ważna jest odpowiednio zbilansowana dieta, obfita w produkty zwierające wapń, Witaminę C, D oraz mangan. Mają one duży wpływ na zachowanie formy ruchowej. Poza dietą niezwykle istotna jest też aktywność fizyczna i prawidłowa masa ciała. Warto wiedzieć, że nadwaga jest podstawową chorobą zwyrodnienia stawów.

Flexiudium 400 Najskuteczniejsze tabletki na stawy

Flexidium 400 to najbardziej polecany przez pacjentów suplement na stawy.Swoje działanie opiera na w pełni naturalnych składnikach pochodzących z natury. Tak więc jest w 100 % bezpieczny. Flexidium 400 to produkt w postaci tabletek o wysokiej skuteczność, zadaniem którego jest utrzymanie dobrego funkcjonowania chrząstki stawowej.

Kolagen w tabletkach na stawy >> ZOBACZ