Kwas hialuronowy i kolagen na stawy poznaj ich właściwości

Stawy mają za zadanie służyć człowiekowi przez całe życie. Od ich funkcjonowania są zależne możliwości fizyczne człowieka. Są jednak sytuacje dotyczące głownie ludzi starszych, gdy stawy odmawiają posłuszeństwa. Wtedy też podczas wizyty lekarskiej można usłyszeć o osteoartozie.

Nowe badania pokazują, że osteoartoza może być wywołana również stanem zapalnym, a nie tylko zużyciem stawów. Osteoartoza to najczęstsza choroba stawów prowadzącą do zaburzeń układu ruchu. Obniżona jakość codziennego życia oraz długotrwały ból to bezpośrednie cechy schorzenia. W większej mierze dotyka starszą część społeczeństwa. Postępy jakie dokonano w ostatnich latach nad patogenezą pozwalają na dobranie jeszcze skuteczniejszych metod leczenia.

Kwas hialuronowy i kolagen na stawy

Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy jest to główny składnik płynu stawowego, jest on także wykorzystywany jako pierwszy komponent Śródków leczniczych hamujących dolegliwości zwyrodnieniowe. Choroby zwyrodnieniowe powstają, w sytuacji gdy ilość kwasu hialuronowego ulega zmniejszeniu. Chcąc przeciwdziałać rozwojowi schorzeń trzeba zastosować suplementacje kwasu hialuronowego w stawach. Podanie go sprawia, że zwiększa się lepkość, ale też elastyczność płynu stawowego, to zaś przekłada się na warunki biochemiczne stawu. Kwas hialuronowy na stawy pozwoli na zmniejszanie tarcia powierzchni stawowych oraz płynny ruch. Ponadto odżywia chrząstkę stawową.

Kolagen

Kolagen jest głównym białkiem tkanki łącznej. Ma on niebywale dużą odporność na rozciąganie. Stanowi również główny składnik wiązadeł, ścięgien ale też rogówki oka. Ponadto kolagen jest odpowiedzialny za elastyczność skóry. Jednak co istotne to właśnie kolagen jest odpowiedzialny za regenerację stawów. To ważne przede wszystkim u osób regularnie intensywnie trenujących. Należy wiedzieć, iż bez silnych stawów i ścięgien wykonanie treningu jest niemożliwe. Do syntezy kolagenu niezbędna jest witamina C.

Kwas hialuronowy i kolagen na stawy

Wpływ suplementów na stawy

Suplementy diety wpływające na odpowiednią kondycje stawów dostępne są w postaci kapsułek, saszetek, proszku lub płynnej formie. Największą popularnością cieszą się produkty do picia, można je stosować jeden raz na dobę. Tego typu produkty dedykowane są głównie dla seniorów, u których wraz z wiekiem zanika ilość mazi stawowej, dodatkowo zmienia się także skład, dlatego też zewnętrzna suplementacja nie wystarcza. Suplementy te przeznaczone są głównie dla osób z przeciążeniem stawów oraz systematycznie uprawiających sport. Preparaty te mogą także pomóc chorym na zwyrodnienia, oraz ludziom z nadwagą.

Flexiudium 400 Najskuteczniejsze tabletki na stawy

flexidium400

Flexidium 400 to najbardziej polecany przez pacjentów suplement na stawy.Działanie swoje opiera na w pełni naturalnych składnikach pochodzących z natury. Jest więc w 100 % bezpieczny. Flexidium 400 to środek w formie tabletek o wysokiej skuteczność, zadaniem którego jest utrzymanie dobrego funkcjonowania chrząstki stawowej.

Kolagen w tabletkach na stawy >> ZOBACZ