Kolagen właściwości czyli tajemnica białka młodości

Prawdopodobnie każdy wie o tym, że kolagen jest budulcem stawów.Właśnie z tego powodu, biało to jest powszechnie znane. Jednak okazuje się że kolagen buduje nie tylko chrząstki w stawach.

Jest on dodatkowo bardzo ważnym elementem skóry. Niedobór kolagenu w skórze, niesie za sobą bardzo niemiłe konsekwencje, tak więc stałe trzeba uzupełniać jego braki. Bez wątpienia najlepszym kolagenem dla człowieka jest naturalny kolagen rybi.

Czym jest kolagen i dlaczego należy uzupełniać jego niedobór?

Bez znaczenia czy to kolagen morski, wieprzowy czy jakikolwiek inny zawsze jest to najważniejsze biało potrzebne człowiekowi. Należy zaznaczyć,że kolagen stanowi 1 z 3 części całego białka w ludzkim organizmie. Zatem bardzo dużo. Buduje on tak naprawdę wszystkie najważniejsze struktury, od chrząstek stawowych przez skórę aż do paznokci oraz włosów.

Kolagen właściwości

Kolagen pełni role pewnego rodzaju podpory. Zwierzęta także posiadają kolagen w swoich organizmach, będąc na diecie bogatej w produkty mięsne stale uzupełnia się jego zapasy. Aczkolwiek białko to obecne jest również w wielu roślinach. Bez wątpienia każdy powinien uzupełniać niedobory kolagenu. Wskazana jest specjalna dieta połączona z suplementami diety typu kolagen w proszku do picia. W niektórych sytuacjach jednak uzupełnianie poziomu białek jest znacznie istotniejsze,o wiele ważniejsze niż w innych.,

Starzenie się skóry

Nie od dziś wiadomo,że to kolagen a konkretnie jego niedobór odpowiedzialny jest za starzenie się skóry.Organizm ludzki produkuje kolagen do 25 roku życia. Tak więc im człowiek starszy tym dieta jaką stosuje powinna być znacznie bogatsza w produkty kolagenowe, aby nie dopuścić do niedoboru białka. Ponadto, w starszym wieku przydają się już także suplementy, gdyż kolagen dostarczany z pokarmem może nie być wystarczający. W związku z tym warto przemyśleć zakup kolagenu w proszku lub w tabletkach. Wszystko po oto, aby wygładzić nieco zmarszczki oraz ujędrnić skórę.

Problem z cellulitem

Chyba każda kobieta zna problem cellulitu. Problem ten dotyka tak samo kobiety w starszym wieku jak również te młodsze. Okazuje się, że cellulit jest tak naprawdę problemem z elastycznością i z jędrnością skóry, tak więc uzupełnienie kolagenu do pewnego stopnia pomoże rozwiązać ten problem.

Kondycja włosów i paznokci

U niektórych ludzi regularnie dochodzi do łamania paznokci. W większości przypadków chodzi o braki kolagenu występujące w organizmie. Z włosami jest podobnie mogą się łamać oraz nadmiernie wypadać. Rozwiązaniem z pewnością będzie podanie kolagenu w dowolnej formie. Regularne zażywanie tego białka powinno sprawić, że paznokcie i włosy znów będą mocne.

Szybsze gojenie ran

Okazuje się,że kolagen rybi nie tylko ujędrnia skórę, ale powoduje znacznie szybsze gojenie ran. Trzeba wspomnieć, że powoduje on nie tylko szybsze gojenie ran, ale co ważne znacznie lepsze jakościowo. Chodzi o to, że osoby zażywające kolagen morski i mające go w organizmie pod dostatkiem zwykle mają mniejsze blizny, gdyż rany lepiej się goją na ich skórze.Widzimy,że w przypadku dzieci wszelkiego rodzaju ranu goją się bardzo szybko i zdecydowanie lepiej. Wynika to z tego, że ich organizmy produkują duże ilości kolagenu, w przeciwieństwie do organizmów osób starszych.

Nie tylko wygląd, ale również sprawność

Nie ma wątpliwości, że kolagen w stawach pełni niezwykle ważną rolę. Zwiększa on ich ruchomość oraz niweluje ból dzięki odbudowie tkanki chrzęstnej. Tak więc kolagen w proszku lub tabletkach poleca się osobą, które zmagają się z dolegliwościami reumatycznymi. Osoby młode już teraz powinny rozpocząć suplementacje kolagenem, aby w przyszłości uchronić swoje kolana lub stawy.Także Ci, którzy przebyli urazy stawów niewątpliwie powinni uzupełnić poziom kolagenu.

Jak wybrać najlepszy kolagen?

Naturalny kolagen morski to najlepszy możliwy wybór. Z czego to jednak wynika? Rzecz przede wszystkim w tym, że w budowie, kolagen występujący naturalnie u ryb, jest bardzo podobny do tego, który występuje u ludzi. Dodatkowo, cząsteczka rybiego kolagenu jest bardzo mała, przez co znacznie łatwiej się przyswaja. Ostatecznie więc wystarczy stosunkowo niewielka ilość kolagenu rybiego, aby uzupełnić niedobór tego białka.

Jeżeli chodzi o suplementy, zalecany jest między innymi kolagen w proszku, ponieważ pacjenci rekomendują jego wysoką skuteczność. Ten występujący w tabletkach także jest dobrym suplementem. Warto zwrócić także uwagę na producenta danego preparatu. Najlepszy kolagen oczywiście produkowany jest przez znane i szanowane firmy, działające na rynku suplementów przez dłuższy czas.

Przyczyny obniżonego kolagenu

Jak wspominano powyżej kolagenu w pewnym momencie zaczyna brakować u każdego. Jest to nieunikniony efekt starzenia się organizmu. Okazuje się jednak, że są również inne czynniki wpływające na obniżenie poziomu tego białka w organizmie.
Zauważono, że braki kolagenu częściej występowały u osób przebywających dłuższy czas na otwartej przestrzeni. Dlatego też, każdy kto pracuje na zewnątrz lub też po prostu bardzo lubi się opalać, powinien zażywać kolagen rybi, aby uzupełniać niedobory.

Kolagen właściwości

Dodatkowo, także dieta bezmięsna może powodować niedoboru kolagenu. Jest to spowodowane tym, że to właśnie w mięsie jest najwięcej białka, a jak wiadomo kolagen to właśnie białko. Niemniej jednak, niektóre rośliny, na przykład większość roślin strączkowych, także posiada stosunkowo duże ilości kolagenu.Nie ulega wątpliwości, że kolagen jest niezbędny człowiekowi. Należy więc stosować dietę bogatą w białko kolagenowe. Dodatkowo, warto, zwłaszcza w po 25 roku życia wspomagać się suplementami diety, takimi jak kolagen do picia.

PremiumCollagen5000 Najlepszy kolagen morski

naturalny kolagen morski

PremiumCollagen5000 to produkt który polecają internauci. Przeznaczony dla osób, które chcą w jak najlepszy sposób dbać o stan swojej skóry, włosów jak również paznokci. W składzie tego suplementu znajdziesz najwyższej jakości kolagen, pozyskiwany z ryb morskich oraz witaminę C.

Najlepszy kolagen na zmarszczki >> ZOBACZ