Kolagen na trądzik ratunek dla twojej zmęczonej cery

Blizny po trądziku to jak mogłoby się wydawać problem dotykający nie tylko nastolatków. Bardzo często lata młodzieńcze mamy już dawno za sobą,a nieestetyczneznamiona potrądzikowe w dalszym ciągu nam towarzyszą.

Leczenie trądziku kiedyś opierało się głownie na głębokich peelingach, dermabrazji czy zabiegach światłem IPL. Pomimo dużego starania a także wkładu materialnego często efekt okazywał się mało spektakularny, a zabiegi należało wielokrotnie powtarzać. Niwelowanie blizn stanowiących pozostałości po przebytym trądziku nie jest proste. Wiele firm kosmetycznych za wszelką cenę stara się nam udowodnić, że wystarczy wyłącznie dobry krem, by uzyskać rewelacyjne efekty. Jednak nie jest to tak oczywiste.

Kolagen na trądzik

Jak powstają blizny?

Blizna jest to swoista reakcja organizmu na uszkodzenia powstałe wewnątrz skóry. Często pojawiają się w wyniku oparzenia, szczepień, reakcji organizmu na rożne uszkodzenia pojawiające się na skórze, oraz przy stanach zapalnych, które rozwijają się na skórze, kiedy towarzyszy nam trądzik. Jedni nie mają predyspozycji do tego typu zmian, inni z kolei tak. Pojawianiu się znamion sprzyja także wysikanie i drapanie krost. Szczególnie ważne jest więc nie dotykanie rękami twarzy, aby leczenie przebiegało efektownie.

Następną i już ostatnia kwestią jest fakt, że z wiekiem dawne blizny mają tendencję do pogłębiania się, ponieważ skóra traci kolagen. W czasie tym również
W tym samym czasie powstają pierwsze zmarszczki, które stanowczo uwidaczniają niedoskonałościoraz bruzdy występujące na skórze. Niwelowanie blizn jest bardzo długim procesem. Najlepiej jak wiadomo sprawdza się zasada „zapobiegaj, zamiast leczyć” , ale co w momencie kiedy jest już za późno a zmiany pojawiły się na naszej skórze?

Domowe sposoby na blizny

Białka jaj
Białka posiadają silne lecznicze właściwości,minimalizują widoczność blizn. Białka jaj pełne są aminokwasów i białek, które w efektowny sposób pozwalają domknąć pory, aby zapobiec powstawaniu nowych blzin. W misce ubić 3 białka jaj, delikatnie, palcami nakładać na skórę.Poczekać do chwili wyschnięcia, po czym zmyć wodą. Zabieg można powtórzyć 2-3 razy w tygodniu.

Soda oczyszczona
Sodę można używac do delikatnego złuszczania wierzchnich warstw martwych komorek skóry. Oczyszczona sod jest gruba jednak jej drobne cząsteczki nie są w stanie uszkodzić skóry. Trzeba zmieszać małą ilość sody z wodą i odczekać do powstania paty. Wmasować delikatnie w skóręnastępnie powstałą maskę pozostawić na około minutę. Spłukać letnią wodą. Należy również pamiętać, by po wykonaniu zabiegu nawilżyć twarz.

Sok z aloesu
Ma silne właściwości łagodzące stany zapalne a także regeneruje uszkodzone tkanki. Zastosowanie aloesu wyrównuje bruzdy, łagodzi obrzęk a dodatkowo zmniejsza blizny potrądzikowe. Aloes przez wielu uznawany jest za prawdziwy cud natury. Chory obszar posmarować sokiem aloesowym.

Jak leczyć blizny potrądzikowe?

Blizny potrądzikowe najprościej usunąć, kiedy są świeże. W myśl zasady im szybciej tym lepiej. Najwyższą zdolność regeneracji ma rzecz jasna młoda cera, co nie zmienia faktu, że również po czasie można . Jednak nie przy pomocy kremów czy peelingów. W tym przypadku wymagane są bardziej zdecydowane metody. Możemy zapisać się na złuszczanie chemiczne bądź mikrodermobrazje (polecane wśród młodych osób). Trzeba pamiętać, że zabiegi powtórzyć musimy kilkukrotnie i wtedy po paru miesiącach możemy zauważyć pierwsze efekty.

U osób po 30 roku życia zabieg przeprowadza się przy użyciu silnych kwasów np.: kwasu trichlorooctowego. Jest to niestety poważny zabieg wykonywany w znieczuleniu. Następnie trzeba uwzględnić kilka tygodni rekonwalescencji. Na blizny potrądzikowe wskazane są zabiegi laserowe, bądź przy użyciu lasera frakcyjnego albo fal radiowych. Jednak czy poddawanie się często bolesnym zabiegom jest koniecznością ?

Kolagen morski na blizny potrądzikowe

Duża grupa współczesnego społeczeństwa kojarzy kolagen w pierwszej kolejności z preparatami kosmetycznymi i właściwościami przeciw przeciwzmarszczkowymi. Nie każdy także wie co to jest kolagen, jakie ma właściwości i kiedy zaleca się kurację z jego zastosowaniem.Kolagen stanowi skład białka o charakterze włóknistym i samoczynnie produkowany jest przez ludzki, zwierzęcy a nawet roślinny organizm. Ze względu na swoje właściwości odpowiada w pierwszej kolejności za jędrność i sprężystość nie jedynie skóry ale niemalże wszystkich tkanek.

Kolagen na trądzik

W największej ilości występuje w skórze, tętnicach, ścięgnach, kościach, więzadłach, chrząstkach oraz sercu i mózgu. Z upływem czasu w wieku po ukończeniu dwudziestu pięciu lat organizm ludzki traci możliwość produkcji kolagenu i zaczynają pojawiać się jego ubytki. Braki kolagenu nie tylko zmniejszają jędrność skóry i powodują powstawanie pierwszych zmarszczek. Kolagen morski świetnie działa na trądzik, bez względu na rodzaj cery. Nie ważne, czy Twoja cera jest tłusta, czy też skrajnie sucha. Dodatkowo kolagen nie wywołuje uczuleń, ponieważ zawiera wyłącznie naturalne składniki. Można stosować go bez obaw, że źle wpłynie na twój organizm.