Dieta owsiankowa czy rzeczywiście jest skuteczna i zdrowa?

Owsiane płatki powinny na stałe zagościć w menu każdej osoby, która pragnie stracić kilka zbędnych kilogramów. Mają one zbawienny wpływ dla naszego układu trawiennego.

Płatki owsiane najskuteczniej oczyszczają przewód pokarmowy z toksyn, pęcznieją w żołądku, dzięki temu utrzymują uczucie sytości przez długi czas, stymulują perystaltykę jelit i usuwają zaparcia. Te wszystkie zalety sprawiają, że osobom odchudzającym się będzie prościej stracić zbędną tkankę tłuszczowa, kiedy włączą do swojego jadłospisu owsiankę. Jest ona pokarmem na tyle odżywczym, że może być głównym elementem diety lub… jej jedyny składnik!

Dieta owsiankowa

Trójfazowa dieta owsiankowa (długotrwała)

Trójfazowa dieta owsiankowa pozwala na zgubienie wielu kilogramów w bardzo krótkim czasie (nawet do 3,5 kilograma tygodniowo!). Aby ją zastosować, należy uzbroić się w cierpliwość i być przygotowanym na dość monotonny jadłospis – trud ten jest jednak wart spektakularnych efektów. W trakcie jej przeprowadzania nie wolno spożywać żadnych słodkich bądź słonych przekąsek, białego pieczywa, makaronów i ryżu, a także należy wystrzegać się słodzonych i gazowanych soków.

ZOBACZ RÓWNIEŻ : Slimetix opinie efekty cena przyspieszacz twojego metabolizmu

Pierwsza faza diety polega na spożywaniu wyłącznie owsianki, 3-4 razy dziennie, przyrządzonej z dodatkiem mleka krowiego, sojowego bądź jogurtu naturalnego. Można doprawiać ją niewielką ilością soli lub w zależności od upodobań słodzikiem.

Druga faza diety owsiankowej łącznie trwa miesiąc. W tym czasie nadal serwujemy owsiankę około 3 razy dziennie, jednak już w tym momencie dodać jeden lekkostrawny posiłek – typu obiad złozonyę z ugotowanego na parze kurczaka lub ryby jak również wybranych warzyw skropionych odrobiną oliwy. Po zakończeniu tej fazy powinniśmy widzieć już efekty w postaci zmiany nawet o dwa rozmiary!

Trzecia faza owsiankowej diety trwa dwa tygodnie. Przygotowujemy wtedy owsiankę raz dziennie, uzupełniając dietę lekkostrawnymi posiłkami – warzywami, owocami, rybami czy też chudym mięsem. Ten okres „przejściowy” służy zapobieganiu efektowi jo-jo i pozwala zachować osiągnięte efekty. Wyłączny minus diety owsiankowej to fakt, iż po jej finale będziesz musiała wymienić garderobę, mniejsza nawet o parę rozmiarów!

Owsiankowe oczyszczenie

Jeśli nie zależy ci na spadku wagi, ale czujesz się ciężko, męczą cię zaparcia bądz wzdęcia, a dodatkowo puchną ci ręce i nogi, możesz postawić na owsiany, jednodniowy detoks. Polega on na wyłącznym jedzeniu owsianki przygotowanej na mleku zwierzęcym bądź roślinnym przez 1 dzień. Jednak w trakcie tego dnia nie możesz przyjmować żadnych pokarmów, tak stałych, jak i płynnych. Powinnaś także pić dużo niegazowanej wody (minimum 2 litry!), dzięki wodzie błonnik zawarty w owsiance będzie miał szansę zadziałać jak wymiatacz „miotełka” w twoim przewodzie pokarmowym.

Dieta owsiankowa

Tego dnia zaleca się zjeść od 3 do 5 porcji owsianki (tyle, by zatrzymać głód), bez żadnych dodatków. Następnego dnia zaobserwujesz, że twój metabolizm wskoczył na najsilniejsze obroty i pozbędziesz się uczucia ciężkości. Dodatkowym efektem może być utrata nawet 2 kg! Aby zatrzymać pożądany efekt i trwale pozbyć się zaparć, można powtarzać detoks owsiankowy raz w tygodniu przez dwa lub trzy miesiące.

Najlepsze tabletki na odchudzanie >> ZOBACZ