Desnoran opinie działanie cena wyrób medyczny na problem chrapania

Szacuje się, że z powodu chrapania naszego partnera w trakcie nocy tracimy około godzinę snu. Nie chodzi nawet o to, że nie możemy zasnąć, ponieważ nawet gdy śpimy chrapanie budzi nas kilkadziesiąt razy w ciągu nocy.

To nie tylko uciążliwa dolegliwość, która nie pozwala na płynny, spokojny sen. Z powodu ciągłego chrapania bardzo dużo par sypia osobno. Z kolei to prowadzi do osłabienia relacji partnerskich.

Co powoduje chrapanie?

Chrapanie wywołane jest zwężeniem dróg oddechowych. W sytuacji tej do płuc dostarczana jest znacznie mniejsza ilość tlenu. Stan ten określa się jako chwilowe niedotlenie. Jeżeli brak jest powietrza pojawia się dziwna wibracja wywołująca akustyczne dzięki nazwane chrapaniem.

Konsekwencję chrapania

Czy chrapanie może powodować depresję?

Nieodpowiednia jakość snu bądź jego brak mają sporo niekorzystnych konsekwencji. Organizm nie jest odpowiednio zregenerowany, a wręcz można mówić o kompletnym rozregulowaniu. Powoduje to schorzenia układu pokarmowego, otyłość, zaburzenia na tle psychicznym czy choroby kardiologiczne. Bezsenne noce to dla naszego organizmu wielki stres. Jak wiadomo to czynnik prowadzący do rozwoju depresji. Ciągły stres porównywalny jest do zapalnego stanu organizmu. W takiej sytuacji pochłania on swoje zasoby w nadmiarze co powoduje min. spadek serotoniny. Efektem takich poczynać są stany lękowe, a nawet depresja.

Permanentne wyrywanie każdej nocy ze snu może skutkować bezsennością. Chrapanie partnera z czasem zacznie nas coraz bardziej irytować. Jak podają liczne sondaże w takich sytuacjach pacjenci często sięgają po leki nasenne. Nie żady jednak wiec, że tego typu farmaceutyki ingerują w nasz pierwotny proces snu i zaczynają go niszczyć. Trzeba pamiętać, żeby tego typu leki przyjmować sporadycznie, ponieważ nie można sztucznie wywoływać snu.

Chrapanie a seks

Zgadza się! Chrapanie może zniszczyć pożycie seksualne nawet w najlepszych związkach. W chwili gdy partner chrapie, najczęściej druga ze stron decyduje się na zmianę pomieszczenia i łóżka, by moc w spokoju przespać noc. A jeżeli dwoje ludzi sypia w oddzielnych sypialniach to ciężko mówić nawet by leki na potencję coś zdziałały. Wiele kobiet deklaruje, że nie marzą o niczym innym byle przespać we własnej sypialni chociaż jedną, płynną noc.

Desnoran

Wyrób medyczny w postaci sprayu do nosa. Stworzony by zapobiegać mechanizmom chrapania. Jest nim zbyt intensywny rozkurcz mięśni okolic gardła pojawiający się w trakcie snu.

Desnoran działanie

Likwiduje przyczynę chrapania poprzez nawilżenie oraz zmiękczenie błony śluzowej gardła. Zwiększa również jego napięcie. Mechanizm ten ułatwia przedostanie się powietrza przez drogi oddechowe usuwając drgania powodujące chrapanie.

Desnoran dawkowanie

Spray należy zaaplikować do nosa w pozycji leżącej na zasadzie upside – down. Końcówka zakończona strumieniowo uławia skuteczne dostanie się produktu w odpowiednie miejsce.

Desnoran ulotka

Zalecane środki ostrożności znajdują się na ulotce. Zawiera ona wszelakie niezbędne informacje  o wskazaniach oraz przeciwwskazaniach do przyjmowania preparatu. Spray nie jest przystosowany do leczenia nocnego bezdechu.

Desnoran opinie

Opinie jakie można  przeczytać na temat wyrobu medycznego są zazwyczaj pozytywne. Spray możemy nabyć zarówno droga internetową jak również w aptece.