Biotyna właściwości

Biotyna właściwości dla organizmu bardzo wartościowe ale nie posiada jednej najważniejszej cechy – nie można jej zmagazynować.

Biotyna rozpuszcza się w wodzie i jest na bieżąco wydalana wraz z moczem. Tym istotniejsze jest jej stałe dostarczanie z pożywieniem.

Biotyna działanie

Biotyna właściwości ma dla organizmu bardzo cenne, ale nie posiada jednej ważnej cechy – nie można jej zmagazynować. Biotyna rozpuszcza się w wodzie i jest na bieżąco wydalana wraz z moczem. Tym najważniejsze jest jej stałe dostarczanie z pożywieniem.
odpornościowy. Jako „witamina piękna”jest odpowiedzialna za zdrowie skóry, włosów i paznokci, reguluje zachodzące w nich procesy, zapobiega stanom zapalnym oraz takim objawom, jak wypadanie czy siwienie włosów misie na zdrowe włosy . Aby równowaga ta została zachowana,organizm potrzebuje stałych dostaw biotyny. Zapotrzebowanie to wynosi około 100 mikrogramów na dobę. Jego zaspokojenie dobre jest dzięki uwzględnianiu produktów bogatych w biotynę w diecie. A jeśli to z jakichś problemów jest utrudnione,rozwiązaniem może być uzupełnienie diety o preparat taki jak biotyna tabletki.

Sekret zdrowych i pięknych włosów

Burza ładnych i lśniących włosów opadających lekko na ramiona to wyobrażenie fryzury wspaniałej. Duża część jednak włosów, zamiast sprawiać swojej właścicielce radość i dumę, są powodem do zmartwień. Biotyna na włosy, dostarczana w odpowiednich ilościach, może zapobiec wielu z nich.

Włosy wyróżniają się się gładkością i podatnością na czynniki zewnętrzne. Niestety, liczne zabiegi ,mające krótkotrwałą poprawę ich wyglądu, na dłuższą metę przyczyniają się do ich trwałych zniszczeń. Częste farbowanie (zwłaszcza rozjaśnianie) włosów, układanie ich za pomocą lokówki czy prostownicy, a nawet suszenie i szczotkowanie, osłabiają i niszczą ich strukturę. Pomimo tego nawet włosy nie poddawane większości tych zabiegów, nie zawsze wyglądają wspaniale.

Jasnym więc staje się fakt, że na wygląd włosów wpływ ma nie tylko ich zewnętrzne traktowanie. Łamliwe, suche,zniszczone włosy mogą być oznaką braków ważnych substancji w organizmie. Brakujące witaminy na włosy, wśród których najlepszą jest biotyna, należy systematycznie używać

Biotyna na włosy – gdzie ją szukać?

Biotyna jest witaminą z grupy witamin B, niezwykle ważną dla prawidłowego działania wszystkich układów w organizmie. Odpowiada w nim przede wszystkim za stan zdrowia włosów, skóry i paznokci. Osłabienie tych pierwszych, a głównie zaobserwowanie ich nadmiernego utracenia jest sygnałem ostrzegawczym, że stężenie biotyny jest prawdopodobnie zbyt niskie. Aby zadbać o stałą podaż mechanizmowi ludzkiemu tej że witaminy, warto sięgać po bogate w nią produkty spożywcze. Należą do nich: mięso, soja, orzechy, mleko, ser, warzywa takie jak szpinak, kalafior, marchew, burak, pomidor, oraz owoce: melony, arbuzy, banany, brzoskwinie. Biotyna na włosy to także składnik wielu innych preparatów wzbogacających dietę, po które warto sięgać, zwłaszcza jeśli codzienny jadłospis nie uwzględnia produktów wymienionych powyżej.